KONST / Litografier / Litografier 15889153
*
nr 1588 9153
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Signerade, 200-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 44x63 cm
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2023
kl 18:56:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 18:51:53
1
Vinnande bud
18/12 18:52:55
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans viksten litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
-
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02
*
Hans Viksten
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
nr 1588 9153
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Signerade, 200-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 44x63 cm
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 18:51:53 | 1 | Vinnande bud |
18/12 18:52:55 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans viksten litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28 -
7107 Färglitografi
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:02